Wczytuję dane...

Zabawki dla rocznego dziecka – które będą najodpowiedniejsze dla małego brzdąca?

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata i gdy tylko zaczną już być znacznie bardziej aktywne w ciągu dnia, zaczynają go odkrywać. Wraz ze stawianiem pierwszych kroków, wstawaniem, raczkowaniem i klękaniem, przychodzi czas na coraz więcej zabawy. Roczne dziecko uwielbia zabawy pobudzające jego zmysły. Jego rączki są dosłownie wszędzie i pragną wszystkiego dotykać. Warto zatem zainwestować w zabawki, które wzmocnią jego koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudzą i rozwiną wyobraźnię. Pojawia się zatem pytanie, co kupić rocznemu dziecku, aby wspomóc jego rozwój ruchowy i intelektualny?


Zabawki dla rocznego dziecka – które będą najodpowiedniejsze dla małego brzdąca?


Idealna zabawka dla rocznego dziecka to taka, która bawi i jednocześnie też uczy. Wbrew pozorom nie jest zatem wcale tak łatwo wybrać taką odpowiednią. Ogromny wachlarz wyboru wcale nie ułatwia tego zadania. W tym wieku dziecko zaczyna stawiać pierwsze swoje kroki i wypowiadać coraz więcej zrozumiałych słów. Grzechotki i inne niemowlęce zabawki przestają już budzić takie zainteresowanie, dlatego też warto wówczas podarować maluchowi wielofunkcyjne zabawki.


Jak najbardziej sprawdzą się jeździki, klocki czy książeczki dla najmłodszych. Zabawki interaktywne to strzał w dziesiątkę w przypadku rocznego dziecka. Chodzi tutaj o zabawki, które wydają dźwięki, śpiewają czy też migają różnokolorowymi światełkami. Zadaniem takich zabawek jest wchodzenie w interakcję z maluszkiem. Dostępne obecnie pchacze i chodziki wyposażone są w panele interaktywne i edukacyjne, dzięki czemu dzieci wykazują nimi duże zainteresowanie i chętnie się nimi bawią. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby podczas kupowania zabawki dla tak małego dziecka, zwrócić uwagę na ich jakość oraz indywidualne możliwości pociechy. Należy także poświęcić trochę czasu na zaprezentowanie brzdącowi tego, jak bawić się daną zabawką i jakie ma ona funkcje. Jeśli dziecko nie będzie wiedziało, jak się bawić zabawką, to szybko straci nią zainteresowanie i trafi ona do przysłowiowego kąta.

Roczne dzieci uwielbiają wręcz książki, dlatego też jest to zawsze doskonały pomysł na prezent. Zaleca się kupować te z twardymi kartkami, aby nie uległy one zbyt szybko uszkodzeniu. Jak najbardziej sprawdzą się te ze zwierzątkami, farmą, rodziną, roślinami czy bajkami. Oczywiście w przypadku książek także trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka. Za pomocą książek dziecko może poznać świat, którego przecież na chwilę obecną nie może zobaczyć w całości. Świetną opcją będzie zakup książeczek z obrazkami zwierząt wraz z dźwiękami, które one wydają. Godne polecenia są także stoliki edukacyjne. Jest to wszechstronna zabawka, która świeci, śpiewa, wydaje równe odgłosy i wyposażona jest w przeróżne przyciski. Jeszcze inną opcją jest zakup basenu z kolorowymi piłeczkami. Wspaniałą rozrywką dla malucha będzie zabawa pociągiem składającym się z wielu części, które będzie musiał właściwie dopasować. Ciekawym pomysłem jest także zakup znikopisu, szczególnie podczas podróży samochodem. Sprawdzą się także drewniane kostki edukacyjne, labirynt w kształcie zwierzaka, układanka drewniana z pinezkami czy też mata edukacyjna.