Wczytuję dane...

Wybieramy prezent dla dziesięciolatka

Bez wątpienia dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Nawet niewielki upominek jest w stanie sprawić im ogromną radość i wywołać szczery uśmiech na twarzy, co jest z kolei dla osoby obdarowującej czystą przyjemnością. Małe brzdące nie mają zbyt wygórowanych wymagań co do prezentów, ale pojawia się pytanie, co kupić starszemu już dziecku, które ma kilkanaście lat? Nowa zabawka z pewnością wzbudzi zainteresowanie, ale może stosunkowo szybko zostać rzucona w kąt. W związku z tym zaleca się zakup prezentu zgodnego z zainteresowaniami danego dziecka, co jest gwarancją tego, że będzie on z niego naprawdę zadowolony. Jaki prezent dla 10-latka będzie najlepszy?


Wybieramy prezent dla dziesięciolatka


Kilkunastoletnie dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego też warto kupować im zabawki, które będą rozwijać ich sprawność fizyczną i dodatkowo także sprawność umysłową. Zabawka powinna zatem nie tylko bawić i sprawiać przyjemność, ale również uczyć i dostarczać wiedzy z różnych dziedzin życia. Zakup pierwszej lepszej zabawki z całą pewnością nie będzie zatem najlepszym rozwiązaniem. Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na wiek dziecka. Znaczenie mają także indywidualne preferencje i zainteresowania malucha. Dziesięciolatki zazwyczaj mają już jakieś hobby, któremu poświęcają sporo wolnego czasu. W tym wieku dziecko jest na ogół bardzo ciekawe otaczającego go świata, lubi nawiązywać nowe przyjaźnie oraz spędzać czas ze swoimi rodzicami. Jest to okres, kiedy pociecha staje się coraz bardziej samodzielna. Jeśli chodzi o aktywnych dziesięciolatków to świetnym prezentem będzie w ich przypadku rakieta tenisowa, piłka do nogi, kimono, korki piłkarskie, piłka do siatkówki/koszykówki czy też wstążka gimnastyczna. Jeśli chodzi zaś o edukacyjne prezenty dla 10-latków, to godne polecenia są zestawy DR LAB, łamigłówki matematyczne/detektywistyczne czy też zestawy anatomii człowieka. Dla dzieci uwielbiających gazety elektroniczne godne polecenia są okulary 3D, deskorolka elektryczna, dron, zabawka zdalnie sterowana czy też PS VITA. Gadżety elektroniczne świetnie sprawdzają się w roli prezentu dla dziecka, ale konieczne jest to, aby były one dostosowane do ich wieku. Dużą popularnością cieszą się smartwatche. Wbrew pozorom takie zabawki nie tylko sprawiają frajdę, ale kształtują również wyobraźnię przestrzenną dziecka i rozwijają jego zdolności manualne.


Żadne dziecko nie pogardzi także zabawkami edukacyjnymi w postaci gier planszowych, które praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny. Hitem od lat są gry typu Monopol, Chińczyk, Warcaby i Scrabble. Obecnie wybór jest tak ogromny, że bezproblemowo można znaleźć grę zgodną z indywidualnymi preferencjami kilkunastoletniego dziecka. Jak najbardziej warto zainwestować w mikroskop, który rozbudzi w dziecku ciekawość i świetnie przygotuje pociechę do późniejszych zajęć szkolnych. Zestaw zabawek solarnych również się sprawdzi. Ciekawym pomysłem na prezent jest także wycieczka czy też wspólny wyjazd do ciekawego miejsca. Jeśli nie mamy pomysłu na zakup jakiegoś prezentu, to można pójść z dzieckiem do kina, wybrać się wspólnie do zoo, na basen czy też do Aquaparku.