Wczytuję dane...

Pomysł na idealne zabawki dla kilkulatka

Zakup zabawek jest bardzo dużym wyzwaniem nie tylko dla samych rodziców, ale również dla wszystkich osób, które mają w swojej najbliższej rodzinnie kilkulatków i nie mają zielonego pojęcia co im kupić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla wszystkich tych osób, które chcą kupić oryginalny i pomysłowy prezent, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Samochody i lalki

Jak łatwo się domyśleć, najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście kultowe samochody i lalki, które od wielu lat królują na półkach sklepowych. Godne polecenia są także pluszowe misie, kolorowe kucyki i piszczące pieski, które są najlepszym wyborem dla młodszych dzieci. Bardzo wielu szkrabów nie wyobraża sobie snu bez swojej ukochanej maskotki. Dla młodszych dziewczynek trafionym prezentem zawsze będzie lalka Barbie. W ostatnim czasie bardzo wielu rodziców kupuje elfiki, które można dowolnie stylizować za pomocą dołączonych akcesoriów. Dla każdego chłopca dobrym prezentem będzie z kolei sterowany samochód.

Nauka i zabawa

Kilkulatkowie są bardzo ciekawi świata, dlatego też warto postawić na zabawki, które doskonale łączą zabawę z nauką. Rewelacyjnie sprawdzą się tutaj na przykład kolorowe liczydła, plansze wspomagające naukę, globus, ciekawe bajki albo malowanki z pisakami. Warto rozejrzeć się także za edukacyjnymi planszówkami, puzzlami i łamigłówkami, które doskonale uczą analitycznego myślenia i ćwiczą zdolności manualne. Bardzo wiele dzieci jako swoją ulubioną zabawkę wymieniają także plastolinę, dzięki której można szybko stworzyć swoją ulubioną pizzę lub wymarzone ciasto.

Zabawki dla artystycznych dusz

Jeżeli dziecko lubi rysować, śpiewać albo tańczyć to warto zadbać o to, aby zabawki umożliwiały rozwijanie ich ukrytych talentów. Muzykalnemu dziecku z pewnością przypadnie do gustu instrument muzyczny. Dla małych dzieci najlepszym wyborem będzie popularny ksylofon. Starszym dzieciom można z kolei wybrać bardziej zaawansowane instrumenty. Doskonale sprawdzą się na przykład drewniane perkusje, cymbałki albo gitara. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także zestawy karaoke, dzięki którym nie tylko dzieci, ale cała rodzina będzie mogła sprawdzić swój wokal.

Piasek kinetyczny

Od kilku ostatnich lat praktycznie w każdym sklepie z zabawkami można spotkać piasek kinetyczny. Jest to czysty piasek, który można spotkać na plaży z domieszką polimerów. Niewielkie magnesiki przyciągają się do siebie, dzięki czemu małym dzieciom zdecydowanie łatwiej jest budować wymarzone cuda. Piasek kinetyczny zapewnia doskonałą rozrywkę i relaks na wiele godzin. Olbrzymią zaletą piasku kinetycznego jest to, że można nim bawić się w domu, na przykład jak na dworze jest niekorzystna pogoda.

Kalejdoskopy

Dla nieco starszych dzieci doskonałym pomysłem będą także kalejdoskopy, które przerabiają rzeczywistość na oryginalny i zwariowany świat. Pomysłowe zabawki optyczne doskonale działają na dziecięcą wyobraźnię, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem.