Wczytuję dane...

TOP 6 - Najlepszych zabawek dla przedszkolaka

przedszkolak

 

 

Małe dziecko potrzebuje szczególnej uwagi, a także dostarczania mu odpowiednich bodźców. Nie bez powodu dzieciom na całym świecie wręcza się zabawki, które wbrew pozorom nie tylko cieszą, ale wyjątkowo rozwijają. Twoje dziecko lub pociecha kogoś bliskiego jest w wieku przedszkolnym i nie wiesz, jaka zabawka sprawdzi się najlepiej w dłoniach takiego malucha? Czytając dalej znajdziesz wyjątkowe zabawki dla przedszkolaków.

Zabawki odgrywają bardzo istotną rolę w życiu niemal każdego dziecka. Fakt, w wielu przypadkach chodzi wyłącznie o frajdę, jednak nadal wiele ciekawych produktów przyczynia się do rozwoju maluchów. O czym mowa? Dostarczanie różnych bodźców dziecku owocuje rozwojem różnych sfer jego życia. Może chodzić o motorykę, kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię i wiele innych. Z tego powodu powinno się owych bodźców dzieciom dostarczać. Jakie zabawki sprawdzą się najlepiej w tej kwestii?

Mądre prezenty dla dzieci:

1. MIŚ GUSTAW AMIGO

Tego typu zabawki dla przedszkolaka sprawdzą się świetnie. Pluszaki są od lat znane na całym świecie. Fenomenem tych zabawek jest wytwarzanie się emocjonalnej więzi dziecka z danym misiakiem. Miś Gustaw Amigo jest jednak wyjątkowy. Dlaczego? Przede wszystkim wyróżnia się na tle konkurencji wielkim rozmiarem. Największe modele serii mogą mieć wysokość nawet 350 cm! Dziecko na pewno będzie wniebowzięte z takiego prezentu, niezależnie od płci i preferencji zabawkowych. Nie można również zapominać o wyjątkowo przyjemnym w dotyku materiale produktu. Co więcej, Miś Gustaw Amigo występuje w różnych wersjach kolorystycznych. Są to: biały, jasnobeżowy, czekoladowy, różowy oraz fioletowy. Przedszkolak na pewno doceni ten upominek!

2. JEŹDZIK TIPI POLICE #B1

Pojazdy dla dzieci sprawdzają się świetnie w roli prezentu. Takie zabawki niesamowicie dają frajdę, a przy tym rozwijają motorykę u dziecka. Co więcej, wcielenie się w rolę policjanta mocno pobudza wyobraźnię. Nie można też zapominać o innych funkcjach tej zabawki. Jest ona wyposażona w głośnik, dzięki któremu może emitować ciekawe dźwięki. Chodzi na przykład o dźwięk zapalanego silnika, klakson, zwiększanie prędkości, odgłos cofania, odgłos ruchu ulicznego, sygnał pogotowia, policji, a także straży pożarnej. Dziecko na pewno będzie wniebowzięte, kiedy otrzyma taki prezent.

3. PUZZLE STRAŻAK SAM 3W1 RAVENSBURGER 25 36 49 ELEMENTÓW

Puzzle dla przedszkolaka to niesamowity trening umysłu. Nie da się zaprzeczać, że tego rodzaju zabawy pobudzają najmłodszych do wytężenia pokładów logicznego myślenia. Co więcej, zabawie sprzyja również tematyka. Puzzle opisywane tutaj przedstawiają słynnego Strażaka Sama, bohatera popularnej serii bajek dla dzieci. To nie wszystko. W zestawie znajdują się trzy komplety do ułożenia! Jeden posiada 25 elementów, następny 36, kolejny 49. To ważne, by najmłodszym nie kupować trudnych do ułożenia puzzli złożonych z kilku tysięcy części, ponieważ zamiast przynosić frajdę i rozwijać, mogą być receptą na frustrację. Wymiar jednego puzzla to 7x7 cm, dzięki czemu nawet najmłodsi powinni uporać się ze swoim zadaniem!

4. KUKIEŁKOWY TEATRZYK RUSSELL

A może chcesz, żeby Twoje dziecko odkryło w sobie artystyczną duszę? Ten produkt niesamowicie zadziała na kreatywność! Opisywany zestaw to teatrzyk dla lalek, który pozwala najmłodszym na odegranie samodzielnie stworzonych scen. Co więcej, jeżeli pociecha nie będzie od razu miała swojego pomysłu, to w zestawie znajdzie gotowy scenariusz!

Bardzo ciekawa jest także możliwość budowania scenerii samodzielnie. W pudełku bowiem znajduje się wiele rekwizytów i dekoracji, które pomogą uświetnić przedstawienie! Pociesze na pewno się to spodoba, dzięki czemu zacznie tworzyć swoje własne, wyjątkowe sztuki. Ponadto, aktorów dziecko wykona z łyżek, naklejając na nie specjalnie naklejki. Można natomiast w celu urozmaicenia zaopatrzyć się we własne rekwizyty. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

5. KLOCKI DUŻE KONSTRUKCYJNE W POJEMNIKU 300 EL.

Prawdopodobnie każdy miał okazję w swoim życiu bawić się klockami. Nawet pokolenie pradziadków pamięta czasy, kiedy układało się drewniane wieże, dzisiaj natomiast konstrukcje mogą być jeszcze bardziej wspaniałe. Plastikowe klocki pozwalają bowiem na większą dowolność przez elementy ułatwiające ich łączenie. To idealne zabawki dla przedszkolaków, ponieważ rozwijają motorykę, kreatywność, a przede wszystkim wyobraźnię! To od dziecka będzie zależało, czy stworzy wyjątkowy zamek, czy może samochód lub postać. W opisywanym zestawie znajduje się 300 elementów. Przechowywanie ułatwia plastikowe pudełko.

6. LALKA INTERAKTYWNA AGUSIA 42 CM

Każda mała dziewczynka chciałaby dostać lalkę! Ten produkt odróżnia się jednak od konkurencji, ponieważ lalka ta posiada ciekawe funkcje. Potrafi ona chodzić, śpiewać i mówić! Dzięki temu zabawa będzie jeszcze bardziej realistyczna. Co więcej, dziecko będzie mogło wejść w skórę swojej największej bohaterki, czyli mamy! Lalka ma 42 cm długości, posiada ruchome rączki i miękkie włosy.