Wczytuję dane...

Klocki dla dzieci

Klocki to uniwersalna, ponadczasowa zabawka. Bawiliśmy się nimi my i bawią się nasze dzieci. Klocki rozwijają wyobraźnię i integrują rodziny we wspólnym trudzie skonstruowania czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. W długie, jesienne i zimowe wieczory pozwalają kreatywnie spędzić czas. W czasie przeziębień z klockami szybciej mijają dni spędzone w domu. Klocki mają bardzo wiele wariantów i zastosowań, więc każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Możemy składać je zgodnie z instrukcją lub tworzyć i kreować swój własny świat. Możemy łączyć różne zestawy i tworzyć wielowymiarowe światy pełne przygód, niezwykłych bohaterów, ciekawych konstrukcji i wymyślnych budowli.

Czytaj dalej...

Klocki są świetne i na co dzień, i od święta. Znakomicie pasują na prezent urodzinowy i mikołajkowy. Sprawdzą się jako nagroda za dobre zachowanie i jako drobiazg "na pocieszenie". Można je zabrać w podróż i wykorzystać, gdy na wakacjach dopadnie nas kiepska pogoda. Można też zaszyć się z nimi w domu, kiedy dopadnie nas gorszy dzień i chandra. 

Klocki to nie tylko fajna zabawka, ale i swego rodzaju wehikuł czasu. Zabawa nimi przywodzi dorosłym na myśl wspomnienia z dzieciństwa. Niejednokrotnie rodzice wyjmują z szaf, strychów i piwnic swoje własne klocki, które tkwiły tam od wielu lat i zanurzają się ze swoimi pociechami w wspaniałą zabawę, pełną radości i sentymentu. Warto odłożyć gdzieś również klocki naszych dzieci, kiedy przestaną się nimi bawić. Może za kilkanaście lat w zabawę wciągniemy również wnuki. 

Obecnie na rynku dostępne są tysiące różnorodnych klocków. Są klocki i dla małych dzieci, i dla nastolatków, i dla chłopców, i dla dziewczynek. Wybór jest ogromny. Najlepiej zacząć od decyzji jaki rodzaj klocków nas interesuje: drewniane, konstrukcyjne, klasycznego rozmiaru, czy większe plastikowe (np. firmy Wader)?

Dla najmniejszych dzieci najlepsze będą klocki drewniane - w formie elementów do swobodnego składania lub w formie układanek. Starsze dzieci najchętniej wybiorą klocki konstrukcyjne lub klasyczne, typu Lego. Na ten moment wiele firm (w tym polskich) produkuje klocki, które można łączyć z zestawami Lego. Wśród nich są marki: Cobi, Dromader, Blocki. Są one tańsze od najbardziej znanych klocków na świecie, jednak równie dobrze wykonane, i równie chętnie składane przez dzieci. Dodatkowym plusem jest to, że oferują bardzo ciekawe tematycznie zestawy np. w ramach serii militarnej (Cobi) lub kosmicznej (Blocki). 

Bez względu na to, które klocki wybierzemy gwarantowane mamy jedno... świetną zabawę!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów