Wczytuję dane...

Rowerki dla dzieci

Pojazd na miarę współczesności

Jedną z domen XXI wieku jest dbanie o środowisko. Trend, szczególnie zauważalny w większych metropoliach zmusza coraz więcej osób do poszukiwania alternatywy dla silników spalinowych. Pojazdem doskonale wpisującym się w ten nurt myślenia jest rower. W sklepach rowerowych znajdziemy wiele modeli przeznaczonych dla dorosłych. Spotykane rowery górskie, miejskie, crossowe i szosowe są nie tylko doskonałym ćwiczeniem fizycznym, ale również doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia. Podczas zwiększonego wysiłku nasze mózgi wydzielają morze dopaminy (substancji szczęścia), która nie tylko poprawia nastrój, ale też wzmacnia układ odpornościowy.

Rower dla dziecka

Czytaj dalej...

Jedna z zasad dobrego wychowania mówi, że od małego powinniśmy przekazywać naszym pociechom dobre wzorce. Wrażliwość na otoczenie, w którym żyjemy, oszczędność, kultura fizyczna; wszystkie te rzeczy bezapelacyjnie łączy jazda na rowerze. Rowerek może być dla dziecka najlepszą zabawką. Poprzez bogactwo wyobraźni jednego dnia będzie ono policjantem w trakcie pościgu, kolejnego kierowcą wyścigowym, a czasem rower może przecież udawać samolot. Umysł dziecka nie zna przecież granic. Wybierając rower dla dziecka chcemy, by był on bezpieczny, łatwy w transporcie i wywoływał uśmiech na twarzy naszej pociechy. Czym powinniśmy się kierować w trakcie zakupów? Jaki rower odpowiedni będzie dla naszej pociechy?

Pojazd odpowiedni dla malucha

Pierwszą kwestią wartą poruszenia jest ilość kół. Dla mniejszych dzieci, które eksplorują dopiero chodzenie idealnym wyborem będą trójkołowe, stabilne rowerki. Posiadają one składany baldachim, chroniący dziecko przez promieniami słonecznymi i wraz z zamontowaną rączką spokojnie może służyć także jako wózek. Większość dostępnych modeli wyposażonych jest w doskonały system amortyzacji i hamulec bezpieczeństwa. Podnosi to nie tylko komfort jazdy, ale też znacząco zwiększa bezpieczeństwo podróży. Innym typem rowerków dla dzieci są typowe już jednoślady, tzw. biegówki. Taki rower nie posiada ani pedałów, ani hamulców, dzięki czemu może być idealny do nauki utrzymywania równowagi. Zabawa na takim rowerku rozwija i wzmacnia szereg mięśni oraz koordynacje wzrokowo-ruchową. W ofercie sklepu znajdą Państwo również pojazdy wyglądem przypominające rowery dla dorosłych. Posiadają one dodatkową możliwość regulacji doczepianych kół i w miarę nauki jazdy, ich demontaż. Wszystkie produkty dostępne na naszej witrynie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, wykonane są z solidnych i trwałych materiałów.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów