Wczytuję dane...

Chodziki

Z pewnością pierwsze samodzielne kroki dziecka to dla każdego rodzica coś na co czeka z niecierpliwością. Zanim jednak nasz maluch zrobi swój pierwszy krok może warto pomyśleć o chodziku? Niektórzy mogą podchodzić sceptycznie i pytać czy jest w ogóle sens zakupu chodzika.

Czy chodzik ma sens?

Czytaj dalej...

Chodziki w zamyśle mają pomóc dzieciom w nauce chodzenia. Dla nas może się wydawać, że spacer jest rzeczą łatwą i prostą ale dla takiego malca jest to nie lada wyzwanie. Potrzeba do tego siły mięśni, dobrze wyprostowanej sylwetki oraz złapania równowagi. Każdy rodzic, który włoży dziecko do takiego chodzika ma poczucie bezpieczeństwa. Jednak nigdy nie powinniśmy zostawiać dziecka samego w chodziku! No i jaka jest radość, kiedy maluch śmieje się i cieszy z nowego doświadczenia, pięknych kolorów i możliwości przemieszczania się na stojąco. To bardzo często wystarczy aby rodzic zaopatrzył swoją pociechę w ten gadżet.

Alternatywa?

Czy jest jakaś alternatywa? Oczywiście, że jest! Jeżeli nie jesteśmy przekonani do chodzika mimo radości dziecka to możemy wybrać tak zwany pchacz. Co to takiego? To zabawka na kółkach, którą maluch popycha. Ma to mu pomóc w próbach pierwszego przemieszczania się. Dużym plusem jest to, że dziecko korzysta z takie pchacza z własnej woli, nie jest do niego wkładane. Maluch będzie musiał się nieco wysilić bo pchacz da mu tylko lekkie podparcie. Nie będzie mógł zapomnieć o napinaniu mięśni nóg, utrzymaniu równowagi i często będzie to dla dziecka motywacja do dalszej nauki. Pewnie będzie upadać ponieważ pchacz przed tym nie chroni ale to da mu tylko możliwość do wstania i kolejnej próby podniesienia, która z pewnością będzie go rozwijać. Najlepiej, żeby pchacz nie był zbyt lekki. Zbyt śliskie kółka mogą przeszkadzać ponieważ będą uciekać na gładkich powierzchniach. 

2 w 1

Na rynku możemy także znaleźć modele dwa w jednym, które pełnią rolę zarówno chodzika jak i pchacza. Jeśli jesteśmy niezdecydowani, który z nich wybrać to może się to okazać dla nas najlepszym wyborem.

Nieważne czy wybierzemy chodzik czy pchacz musimy pamiętać o pewnych sprawach. Dziecko musi czerpać z tego radość, więc nasycone mocne kolory będą atutem. Dodatkowe funkcje jak światełka czy dźwięki na pewno spodobają się maluchowi. Dzieci uwielbiają te rzeczy. Nie kupujmy takich zabawek w niepewnych źródłach. Nie chcemy przecież, żeby dziecko przecięło się na ostrych krawędziach, czy dostało uczulenia od nieodpowiednich materiałów.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.