Wczytuję dane...

Hulajnogi

Dzieci potrzebują wręcz ruchu do życia niemalże jak wody. Bieganie, skakanie i bawienie się w piaskownicy to jedno, ale przychodzi także czas na naukę jazdy na deskorolce, wrotkach, rolkach, hulajnodze i rowerze. Wśród dzieci znajdujących się w przedziale wiekowym od 2-go do 10-tego roku życia ogromną popularnością cieszą się właśnie hulajnogi, dzięki którym pociechy świetnie się bawią i rozwijają oraz spędzają sporo czasu na świeżym powietrzu. Wystarczy nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze, aby nie musiało się ono już więcej nudzić. Oczywiście podczas kupowania hulajnogi trzeba pamiętać o tym, aby była ona dostosowana do jego wieku. Inny model sprawdzi się w przypadku trzylatka niż pięciolatka. Na którą hulajnogę zatem się zdecydować?

Czytaj dalej... Jeśli zdecydujemy się na zakup hulajnogi dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Priorytetem dla każdego rodzica powinna być kwestia bezpieczeństwa pociechy. Najlepiej jest kupować hulajnogi podające certyfikat bezpieczeństwa. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę także wiek dziecka, jego wzrost i wagę. Dopiero potem znaczenie ma kolorystka hulajnogi i dodatkowe akcesoria. Idealna hulajnoga to taka, która zostanie dobrana do indywidualnych potrzeb i możliwości malca. Nie może być ona ani zbyt duża ani też zbyt ciężka, gdyż jeżdżenie na niej będzie sprawiało spore trudności i może dojść do poważnego w skutkach wypadku. W przypadku trzylatków zaleca się zakup hulajnogi dwukołowych czy też urządzeń wyposażonych w trzy kółka. Te dwukołowe polecane są dla większych dzieci, które są już w stanie utrzymać sprzęt i potrafią już na nich jeździć. Na hulajnogach dwukołowych można już wykonywać różnego typu sztuczki. Modele przeznaczone dla trzylatków powinny posiadać szersze podesty i być umieszczone niżej podłoża, dzięki czemu malcowi łatwiej będzie utrzymać równowagę. Modele trójkołowe posiadają dwa koła z tyłu i jedno z przodu, przez co są bardziej stabilne i do tego wygodniej się na nich jeździ niż na hulajnogach dwukołowych. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku dzieci, które dopiero będą się uczyć jazdy na tego typu urządzeniu. Nauka na trójkołowej hulajnodze jest prostsza i przebiega znacznie szybciej niż w przypadku klasycznych modeli. Hulajnogi z trzema kołami wbrew pozorom pozwalają rozwinąć dość dużą szybkość i do tego zapewniają świetną zwrotność.

Warto także zwrócić uwagę na budowę hulajnogi. Uchwyty na ręce nie mogą być zbyt twarde, aby nie pojawiły się na skórze odciski ani też obtarcia. Nakładki z gąbki na kierownice są dobrym zabezpieczeniem, ale znacznie lesze są uchwyty wykonane z silikonu. Jeśli chodzi o kółka, to najlepsze są te kauczukowe. Dla trzylatków godne polecenia są hulajnogi plastikowe, które zostały wyposażone w hamulec umieszczony nad tylnym kółkiem. Jeśli zaś chodzi o dodatkowe elementy, to należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości kierownicy i na obecność antypoślizgowych nakładek na podeście (zapewniają większy komfort i zwiększają bezpieczeństwo).

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.