Wczytuję dane...

Masa plastyczna

Zabawa w piaskownicy to jedna z bardziej lubianych form spędzania wolnego czasu przez dzieci. Żeby jednak można było tam się udać, musi dopisywać pogoda. Co zrobić gdy kilkudniowy deszcz zmusza do siedzenia w domu, a dzieci niecierpliwią się z nudy? Alternatywą może być piasek kinetyczny, który idealnie nadaje się do domowych zabaw, nie brudzi rąk, jest łatwy w sprzątaniu, a czas spędzony przy nim to połączenie relaksu i frajdy z elementami nauki i rozwoju. Czym tak naprawdę jest piasek kinetyczny?

Czym jest piasek kinetyczny?

Czytaj dalej... Piasek kinetyczny to swoiste połączenie ciastoliny lub plasteliny z prawdziwym piaskiem. Z chemicznego punktu widzenia, jest to piasek, który został wzbogacony polimerami, których zadaniem jest związanie masy. Ma on wiecznie charakter wilgotny, dzięki czemu nie brudzi rąk. Jest on dystrybuowany w opakowania od dwustu gramów, po dwa kilogramy. Idealnie nadaje się do jego przechowywania plastikowa kuweta, która będzie tworzyła swoistą domową piaskownicę, w której można urządzić stanowisko do zabawy.

Cechy piasku kinetycznego
Piasek kinetyczny, jak zostało już powiedziane, ma wiecznie wilgotny charakter. To cecha, która sprawia, że dobrze się go modeluje, a jednocześnie nie brudzi on rąk. Struktura wzmocniona polimerami sprawia, że cząsteczki piasku się do siebie przyciągają, co powoduje, że łatwo się go zbiera. Jednocześnie, cecha ta sprawia, że piasek ten nie jest sypki. Dużą zaletą tej "zabawki" jest fakt, że jest on w pełni bezpieczny dla wszystkich dzieci, ponieważ nie zawiera żadnych alergenów.

Zastosowanie
Piasek kinetyczny może być wykorzystany jak ten w piaskownicy. Jego forma zbliżona jest do mokrego piasku, który występuje na plaży. Jest wiecznie elastyczny, toteż idealnie nadaje się on do wznoszenia różnego rodzaju budowli, wałkowania czy wyciskania w nim rozmaitych kształtów, zarówno dzięki specjalnym foremkom, jak i przy użyciu innych zabawek. Rodzice z pewnością docenią fakt, że jest on łatwy w zbieraniu, a zabawa nim nie wymaga dużo czynności sprzątających.

Zalety płynące z zabawy
Największą zaletą jest oczywiście ogromna frajda, jaką dzieci czerpią z zabawy piaskiem kinetycznym. Stwarza on możliwość znalezienia ciekawego, wielogodzinnego zajęcia we własnym domu, bez konieczności wychodzenia z niego. Dzięki temu, zabawa z ulubionym przez dzieci piaskiem możliwa jest bez względu na panujące warunki pogodowe. Piasek kinetyczny to także forma nauki dla najmłodszych, poznawania świata oraz podstawowych prawideł nim rządzących. To okazja do poznania kształtów, logicznego myślenia przy wznoszeniu budowli, ale przede wszystkim ćwiczenia motoryki podczas rozmaitych czynności manualnych. Piasek ten jest niezwykle miły w dotyku. Zabawa z nim dostarcza przyjemnych wrażeń sensorycznych, przeradza się w swoisty relaksujący masaż. Piasek kinetyczny idealnie nadaje się do przygotowywania dziecka do krojenia nożem. Zabawa tym produktem to zatem połączenie frajdy i przyjemnego spędzania czasu z szeregiem procesów, które rozwijają i kształtują dzieci.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.