Wczytuję dane...

Maty edukacyjne

Maty dla niemowląt kształtują umiejętności poznawcze u dzieci oraz stymulują ich prawidłowy rozwój. Pobudzają one pracę wszystkich zmysłów, kształtują rozwijanie umiejętności motorycznych, już od pierwszych dni życia. Miękkie zabawki oraz plastikowe grzechotki, znajdujące się na wyposażeniu produktu, zachęcają malucha do aktywnej zabawy. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu można mieć pewność, że zabawki są bezpieczne nawet dla tych najmłodszych.

Ten interaktywny produkt zaprojektowany jest w atrakcyjnej kolorystyce, wszystkie elementy są barwne i przyciągają wzrok. Na macie dziecko może bawić się w pozycji leżącej na plecach. Wówczas obserwuje ono i dotyka zabawki znajdujące się na pałąku. W ten sposób maluch ćwiczy zmysł wzroku oraz słuchu, gdyż niektóre elementy mogą wydawać różne dźwięki. Wiele zabawek wyposażonych jest w elementy szeleszczące oraz piszczące.

Czytaj więcej

Oprócz tego, maluch może również przyjąć bezpieczną pozycję leżącą na brzuszku. Jest to bardzo ważne, aby już od pierwszych dni życia, niemowlak ćwiczył ruchy całego ciała, nawet przez kilkanaście minut dziennie. W pozycji na brzuszku dziecko może ćwiczyć podnoszenie główki, wzmacnia ono wówczas mięśnie karku. W pozycji na brzuszku niemowlak może obserwować obrazki znajdujące się na materiale.

Dodatkowo, maty dla niemowląt wyposażone w boczne ograniczniki, dzięki temu maluch wie, gdzie znajduje się jego miejsce zabawy i rozwoju. Dzieci leżąc na macie ćwiczą małe i duże parte mięśni. Bardzo ważne jest stymulowanie i wzmacnianie ruchów tzw. precyzyjnych. Małe mięśnie w sposób szczególny odpowiadają za ruchy precyzyjne dłoni, dzięki czemu maluch uczy się prawidłowego chwytania. Ruchy precyzyjne można ćwiczyć między innymi poprzez dotykanie i ściskanie zabawek znajdujących się na pałąku. Wszystkie elementy dziecko ma w zakresie swoich rączek, dzięki czemu łatwo może ich dosięgnąć.

Maty dla niemowląt nie zajmują dużo miejsca i co ważne, w każdej chwili można je złożyć za pomocą kilku ruchów. Są one również łatwe w utrzymaniu czystości, co jest dużym atutem. Maty umożliwiają zdobycie przez maluchów umiejętności rozumienia związku przyczynowo-skutkowego i co za tym idzie, wyciągania wniosków. Jeśli dziecko kilka razy naciśnie zabawkę a ona zacznie grać, to maluch już będzie wiedział, że jest to pewna zależność, a nie przypadek.

Reasumując, maty dla niemowląt stymulują rozwój dzieci. Wpływają pozytywnie na wszystkie zmysły, angażują do pracy wzrok, słuch oraz dotyk. Są one doskonałymi sprzymierzeńcami rozwoju już od pierwszych chwil życia.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.