Wczytuję dane...

Pałąki i zawieszki

Dzieci od najmłodszych lat potrzebują dużo uwagi i pomocy w rozwoju. Posiadanie i wychowanie dziecka jest trudnym wyzwaniem. Dla ułatwienia stworzono zestawy zabawek, które wspomagają jego rozwój i dają mu bodźce potrzebne do poznawania świata.

Dla małych dzieci, od pierwszych chwil ich życia, wyposażenie łóżeczka lub wózka w kolorowy pałąk albo zawieszkę jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze zabawki te przykuwają uwagę malucha. Są stworzone z mocno nasyconych kolorów, dzięki czemu dziecko może łatwo skupić wzrok na zabawce, obserwować ją i spędzić czas na zabawie. Dodatkowo, pałąk i zawieszka spełnia funkcję uspokajającą. Dzieje się to za sprawą przyjaznych kształtów, miłego w dotyku materiału i dźwięków jakie wydaje zabawka podczas ściskania jej lub gryzienia. Pałąki i zawieszki nad łóżeczko albo do wózka są tworzone w kształtach miłych dla dzieci, a więc są to przede wszystkich kolorowe zwierzątka, kwiatuszki, kokardki czy misie.

Czytaj więcej

Zabawki spełniają rolę rozwijającą zmysły i wyobraźnię dziecka. Uśmiechająca się małpka tylko czeka, aż maluszek złapie ją za łapkę i ściśnie, by wydobyć z siebie radosną melodię i odgłosy. Dodatkowo przy ściskaniu zabawki dziecko może zauważyć, że w niektórych miejscach struktura przedmiotu jest inna - raz miękka, raz szeleszcząca, w innym miejscu gumowa albo plastikowa. Dzięki temu dziecko może rozpoznawać materiały i uczyć się, jak się z nimi obchodzić. Ponadto szeleszczące elementy rozwijają zmysł słuchu dziecka, tak samo jak światełka uruchamiane poprzez naciśnięcie odpowiedniego guziczka lub pociągnięcie za dany element maskotki. Tak samo sprawa ma się z wibrującymi elementami.

Zabawki w postaci pałąka i zawieszki często wyposażone są w gryzaczki, aby dziecko mogło spokojnie gryźć przedmiot w okresie wyrastania ząbków. Niektóre z zabawek wyposażone są w pozytywki, co świetnie sprawdza się podczas gdy dziecko jest niespokojne lub czas już na upragnioną drzemkę. Kojąca melodia uspokoi maluszka i sprawi, że szybciej zapadnie w spokojny i zdrowy sen. Wszystkie przedmioty wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, a co najważniejsze nie posiadają szkodliwych dla dziecka substancji takich jak toksyczne farby, lakiery czy barwniki. Zabawki są miękkie, nie posiadają ostrych krawędzi, które zapobiegają zranieniu dziecka.

Zabawki te świetnie sprawdzą się podczas spacerów, a także po drzemce lub przed nią, gdy dziecko może zająć się poznawaniem otaczającego go świata. Pałąki i zawieszki spełniają funkcję rozwijającą i kształtującą wyobraźnię, kreatywność i skupienie dziecka od pierwszych chwil jego życia. 

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.