Wczytuję dane...

Pierwsze zabawki

Kiedy urodzi się dziecko chcemy przelać na niego całą naszą miłość. Czasami pierwsza nasza myśl jest związana z rzeczami materialnymi. Zanim jednak kupimy maluchowi samochód i najnowsze nowinki technologiczne zastanówmy na spokojnie, co będzie najodpowiedniejsze. 

Po co zabawki?

Czytaj dalej...

Dziecko w pierwszym miesiącu widzi przedmioty z odległości 20-25 centymetrów. Te oddalone będą się im rozmazywać i nie dostrzegą szczegółów. Maluchy na początku nie rozróżniają wszystkich barw. Co oczywiście nie oznacza, że mamy mu sprawić same czarno-białe zabawki. Zmysły dziecka po urodzenia działają na najwyższych obrotach, a słuchanie cichego pokoju i patrzenie w pusty biały sufit nie jest ani ciekawe, ani stymulujące. Co w takim razie kupić dla najmniejszych? W pierwszych miesiącach dobrym wyborem będzie grzechotka, balonik lub karuzela. 

Więc jakie?

Grzechotka będzie skutecznie walczyć z ciszą. Wystarczy dziecku włożyć ją w małe paluszki. Jeśli chodzi o balonik to przypomina kształtem ludzką twarz ( tak wynika z badań ). Zaczep go blisko dziecka jednak pamiętaj, aby sznurki i wstążki nie były w jego zasięgu. Oczywiście może to być też karuzela zawieszona nad głową malucha, grająca spokojną melodię i wirująca pluszakami zaraz nad buzią dziecka. Niektóre modele posiadają także funkcję lampki nocnej. 

Kiedy dziecko będzie miało już kilka miesięcy możemy zacząć wybierać zabawki edukacyjne. Książeczki z obrazkami i tak zwane sortery. Nie przejmujmy się, gdy dziecko będzie dalej miało z nimi problem. Każdy dojrzewa inaczej. Jeden trochę wcześniej, drugi trochę później i nie ma powodów do obaw. Jeśli jednak widzimy, że dziecko zaczyna już łapać o co chodzi możemy się skusić na zabawki interaktywne. Takie, które uczą kolorów, zwierząt, liczb. Dużo nasyconych kolorów będzie zawsze atutem!

Kupując zabawkę sprawdźmy czy jest z zaufanego źródła. Czy jest zrobiona z materiałów odpowiednich dla malucha. Nie chcemy przecież, żeby nasze zabawki zawierały toksyczne substancje, które mogą zaszkodzić naszej pociesze. Skóra niemowlaka jest niezwykle wrażliwa i wchłonięcie toksyn odbywa się bardzo szybko. Najlepiej kupować zabawki atestowane czyli takie, które zostały skontrolowane i dopuszczone do sprzedaży dla małych dzieci. Na zabawkach często zobaczymy oznaczenie wiekowe, które może nam pomóc w wyborze odpowiedniego produktu dla naszego dziecka.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.